تاريخ افتتاح اول ژانويه 2014 - يازدهم دي ماه 1392

سالمند و سلامتي

:::

به نام آنكه آرامش بخش دلهاست

 

انسانهاي منظم،داري ثبات اجتماعي و خوشبين،كمتر از افراد تنها،بدبين و ناراضي از زندگي در معرض ابتلا به بيماري هاي مختلف قرار ميگيرند.

طبق تحقيقات انجام شده،افراد بالاي 50 سال كه به افزايش سن خود با ديد مثبت نگاه ميكنند و آنرا يك تجربه شيرين ميدانند به طور متوسط 5/7 سال بيشتر از افرادي كه چنين طرز فكري ندارند،زندگي ميكنند.

درست انديشيدن در زندگي علاوه بر دستاوردهاي بسيار مطلوب،در افزايش طول عمر نيز مؤثر است.شخصيت،عادت هاي فردي مثبت،روابط اجتماعي،آموزش و ورزش نقش بسيار مهمي در سلامت سالمندان و افزايش طول عمر آنها دارد.

افراد خوشبين،وقتي پا به دوران سالمندي مي گذارند،سالمند سالمتري هستند و مشكلات كمتري در سلامتشان پيدا ميشود و انرژي بيشتري در فعاليت هاي روزانه خود دارند،طبق تحقيقات انجام شده،انسانهاي خوشبين پس از جراحي قلب باز،سريعتر سلامت خود را مي يابند.

نگهداري از حيوانات به سالمندان آرامش مي دهد و با كاهش هورمون كورتيزول كه يك هورمون ناشي از استرس است،خطر حمله قلبي در آنان را كاهش مي دهد.

از اصول مهم يك زندگي خوب،محيط زندگي سالم و زيباست.در يك خانه زيبا و منظم و پر از رنگهاي شاد،بدون شك شادتر و سالمتر خواهيم بود.تحقيقات نشان داده كه اثر گلها و محيط زندگي سبز و پر از گل و گياه بطور عميق و مؤثري موجب كاهش افسردگي و خمودگي و افزايش مهارت هاي اجتماعي و تقويت حافظه سالمندان مي باشد.هديه گرفتن گل و يا پرورش گل و گياه به آنها كمك مي كند،خارج از چهارچوب هميشگي دوستان صميمي و خانواده خود به معاشرت با دوستان جديد بپردازند و بيشتر در مناسبت هاي اجتماعي شركت كنند.

سالمندان شاد،از زندگي طولاني تر و سلامت بيشتري بهره مندند و تغييرات را با ديدگاه مثبت پذيرا ميشوند.آنها اعتقاد دارند در دوران سالخوردگي،اندكي از طبيعت،مي تواند يك دنيا معجزه كند و بر ميزان رضايت سالمندان از زندگي بيافزايد.

جملات زيبا

-چه نيكوست با عشق و مهر سخن گفتن،تا گُلي از خواب برآيد.

-دعا و نيايش،موجب آرامش و اميدواري است و انگيزه به زندگي و تلاش و پشتكار را در انسان تقويت مي كند.

-بياييم خلاقانه زندگي و ذهنمان را تازه تر كنيم.

-زندگي را با نيايش،ورزش و تغذيه سالم،دلنشين تر بسراييم.

-اين نيز بگذرد.

 

شعارهاي فرهنگي ورزشي

شجاعت و فداكاري با ورزش

پشتكار با ورزش

اخلاق خوش با ورزش

تمركز ذهن با ورزش

آسايش و آرامش با ورزش

تفريح و نشاط با ورزش

پُر انرژي با ورزش

طرح هاي فرهنگي ورزشي

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگي اش پاكيزه و گوارا مي‏گردد.